pre vaše cennosti v bezpečí

Rady a odporúčania k trezorom

Trezorové zámky - ich výhody a nevýhody
29.05.2024

Trezorové zámky - ich výhody a nevýhody

Pri kúpe trezoru vás môže potrápiť otázka, aký spôsob uzamykania trezoru si vybrať. V ponuke nájdete trezory s uzamykaním na kľúč, elektronický alebo mechanický kódový zámok, prípadne ich kombináciu.

Pre správne rozhodnutie je dobré vedieť plusy a mínusy jednotlivých trezorových zámkov a tie sa vám pokúsime priblížiť.

 

 

Aký rozdiel je medzi trezorom a sejfom?
19.02.2015

Aký rozdiel je medzi trezorom a sejfom?

Uvažujete nad kúpou trezora, no nikdy predtým ste trezor nekupovali. Začali ste prezerať stránky výrobcov a predajcov trezorov, možno ste už navštívili aj obchod, kde majú trezory v ponuke. Niekde sa pri popise výrobku objavuje názov trezor, niekde sejf... a vy sa v tom neviete zorientovať. Vysvetlíme Vám rozdiel medzi týmito dvomi pojmami.
Na čo si dať pozor pri používaní trezoru?
25.01.2023

Na čo si dať pozor pri používaní trezoru?

Dobrý trezor by mal slúžiť svojmu majiteľovi mnoho rokov, ak nie doživotne. Základným predpokladom je však správne zaobchádzanie s trezorom a predovšetkým s jeho zámkom. Spísali sme niekoľko odporúčaní, aby ste sa vyhli chybám a nepríjemnostiam, ktoré môžu nastať pri používaní trezorov.
Postup ako zamurovať trezor do steny
05.10.2021

Postup ako zamurovať trezor do steny

Stenový trezor je určený na zamurovanie do steny. Vrstva betónu okolo trezora musí mať hrúbku minimálne 10 cm po všetkých stranách. Pre stenový trezor je ideálne umiestnenie do hrubých vnútorných priečok domu alebo bytu. Obvodové múry domu predstavujú riziko, že sa k trezoru páchatelia dostanú z vonkajšej strany budovy. 

Pokiaľ ste sa rozhodli trezor umiestniť do suterénu či pivničných priestorov domu, dajte pozor na tepelno-izolačné vlastnosti.

Ponúkame vám návod na zamurovanie stenového trezoru od slovenského výrobcu trezorov Safetronics.

Kupujete trezor? 4 otázky, ktoré vám pomôžu správne si vybrať
20.04.2023

Kupujete trezor? 4 otázky, ktoré vám pomôžu správne si vybrať

 

Každý máme doma nejaké cennosti. A nemusia to byť  len hotovostné peniaze. Zlaté šperky, vzácne predmety zdedené po prarodičoch, doklady, dokumenty, ktoré sú pre nás dôležité a nechceli by sme o ne prísť. Týmto cennostiam je možno dobre v šuplíku či na poličke v obývačke, ale  boli by ste pokojnejší, keby boli lepšie zabezpečené proti prípadným krádežiam. Dospeli ste tak už k rozhodnutiu, že radšej investujete financie do kúpy trezoru, lebo za ten pocit bezpečia vám to stojí?

Kde však začať pri výbere trezoru? Položíme si s vami 4 otázky, ktoré vám pomôžu nájsť ten správny trezor pre vás.

Bezpečnostné triedy trezorov
22.05.2020

Bezpečnostné triedy trezorov

Ak práve vyberáte trezor, najviac by vás mala zaujímať úroveň jeho bezpečnosti.

V nasledujúcich riadkoch sa dozviete všetko podstatné o bezpečnostných triedach trezorov a prečo je to najdôležitejší parameter pri kúpe trezoru. Vysvetlíme vám, ako sa meria odolnosť voči vlámaniu, prečo je dôležitý certifiikát bezpečnostnej triedy, kto ho vydáva a podľa akých noriem.

Kde umiestniť trezor v byte, dome či v kancelárií?
20.04.2023

Kde umiestniť trezor v byte, dome či v kancelárií?

Aby trezor splnil svoju bezpečnostnú funkciu správne, je veľmi dôležité, kde bude umiestnený. Toto je jedna z otázok, ktorú by sme si mali zodpovedať ešte pred kúpou trezoru. Do úvahy pritom  treba zobrať niekoľko faktov, ktoré vám v tomto článku priblížime.   
Čo by ste mali vedieť pred kúpou trezoru.
03.05.2023

Čo by ste mali vedieť pred kúpou trezoru.

Potrebujete bezpečne uložiť svoje cennosti, chcete si kúpiť trezor a neviete, podľa čoho vyberať? Ktoré sú najlepšie trezory?

Ponúkame vám informácie a rady, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v ponuke trezorov. 

Pred kúpou si premyslite odpovede na nasledujúce otázky:

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.